Akcia

Dozéry

(New Holland HEAVY line)


Komfort ovládania dozérov, možnosti diagnostiky prípadných chýb sú na skutočne vysokej úrovni. Novo sa do týchto strojov zavádza elektrohydraulické ovládanie. Presnosť ovládania tohoto systému je nesporná. Súčasná ponuka obsahuje kvalitný model, ktorý sa vyznačuje hydrostatickým pohonom. Silnejší model využíva osvedčený hydrodynamický pojazd v kombinácii s prevodovkou PowerShift a diferenciálnym riadením. Ergonomicky rozmiestnené ovládače v kabíne a výborný výhľad na pracovné nástroje sú nesporným faktom dozérov New Holland. Elektronické vstrekovanie zaisťuje presnú dávku paliva vzhľadom k zaťaženiu stroja a optimalizuje jeho spotrebu. Pre lepší prístup ku strojným celkom je možné odklopiť kabínu. Nízko uložený motor, teda aj nízko umiestnené ťažisko, zabezpečuje výbornú stabilitu aj na prudkých svahoch.

Typ stroja Výkon motora (kW) Hmotnosť
(t)
Objem radlice (m3) Prospekt
(.pdf)
D150B LT/XLT/WT-LPG 116 15,3/16,0/17,2 3.1 - 10.0 ENG
D180 LT-XLT/LPG 145/157 20,5-21,8/22,7 3,2 - 10,0 ENG

Možnosti využitia stroja:
Dozéry sú jasnou voľbou pre odkrývanie ornice alebo ťažbu zeminy. Dokončovacie práce za účelom zrovnania terénu, poprípade nahrňovanie materiálu do zásobníkov výrobných linek sú ďalšou z mnohých možností využitia, ktoré tieto stroje ponúkajú.

Možnosti príslušenstva:
Vhodným príslušenstvom sú ťažobné radlice s profilom Semi-U. Pre dokončovacie práce sú vhodné plne hydraulicky nastaviteľné radlice. Pri ťažbe materiálu sa môže využívať aj zadný rozrývač. Ďalšou možnosťou je inštalácia kvalitného nivelačného zariadenia, ktoré maximalizuje presnosť dokončovacích prác.